CLASSYRYDAH

Czym jest blog Classy Rydah?

      To blog dla ludzi, którzy cenią niesztampowość we współczesnym świecie motoryzacji.  Dla tych, którzy kreują swoją osobowość m.in. tym, czym się poruszają po ulicy. Nasze auto to tak samo ważna część naszego wizerunku jak ubiór, czy dom, w którym mieszkamy. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest posiadanie używanego, ale przede wszystkim rzadszego modelu auta, co gwarantuje satysfakcję i wyjątkowość.  Wyjątkowość, którą w tym przypadku zyskujemy bardziej otwartym umysłem, aniżeli zasobami naszego portfela.

Dlaczego o tym piszę?

      Ze względu na moje postrzeganie świata motoryzacji – inne niż większości ludzi. Gust motoryzacyjny w dużej mierze kreowany jest przez propagandę. Na okładkach masowych czasopism motoryzacyjnych widzimy niezmiennie te same auta i ich testy. Na ulicach podobnie; plastikowe SUV’y, których właściciele w większości mają spory trud w ruchu miejskim lub inkubatory na kółkach w postaci małych, krótkich,wysokich lub wąskich, a dzięki temu – śmiesznie wyglądających aut. Wisienką na torcie tej sztampy są kolory – najnowsze auta lakierowane są najczęściej w mało jaskrawe, bardzo typowe, wręcz ginące w otoczeniu barwy.

      Drugą sprawą jest kwestia aut, które podobają się większości, a według mnie są one banalne i zwyczajnie brzydkie. Wygląd auta stanowi o jego oryginalności. Większość osób bez fantazji, wybierając samochód, skupia się jedynie na bezpieczeństwie i wygodzie,  zapominając o polocie i designie, czego skutkiem jest przeważnie bezpłciowy, niezauważalny wygląd. Nie wytykając palcem konkretnych marek, mało aut dzisiaj jest naprawdę ładnych, a co więcej, takich, które wzbudzają emocje! Stąd moją uwagę zwracają przede wszystkim auta z lat 70-90. To oczywiście nie znaczy, że na blogu zabraknie starszych, a czasem też i nowszych aut.